CYKYLo káble (ploché)

Káble CYKYLo ploché

Káble CYKYLo vychádzajú z káblov CYKY (sú takisto medené) a majú podobné vlastnosti, na rozdiel od nich však nie sú guľaté, ale ploché – vodiče majú usporiadané v rade vedľa seba, a nie do kruhu. 

Vďaka plochému tvaru pre ne nemusíte do steny vysekávať takú hlbokú drážku ako pre guľaté káble – napr. CYKY-J 3×2,5 na zásuvky má priemer vyše 9 mm, CYKYLo-J 3×2,5 má šírku 12,6 mm, ale hrúbku iba 4,8 mm (takmer polovičnú). Takisto ho jednoduchšie napasujete napr. do podlahových líšt.

Daňou za plochý tvar je však tenšia izolácia a nižšia mechanická odolnosť. Izolácia sa prederie omnoho rýchlejšie ako pri guľatých kábloch, obzvlášť pozor si na to dajte pri prevliekaní cez otvory, napr. v sádrokartónových paneloch. 

Z uvedených dôvodov nie je dobrý nápad inštalovať CYKYLo do dreva, hoci na to spĺňa požiadavky (je odolný voči šíreniu plameňa). Takisto nie je vhodný pre uloženie do zeme. Môžete ho však inštalovať pod omietku, do chráničiek, líšt, priečok atď. Sú to ideálne káble na rekonštrukciu bytu alebo domu. 

Káble CYKYLo sa najčastejšie vyrábajú vo vyhotoveniach: 
CYKYLo-J 3×1,5 – Na osvetlenie v kombinácii s 10 A ističom.
CYKYLo-J 3×2,5 – Vhodný na 230 V zásuvkové obvody v kombinácii so 16 A ističom.

Podľa starého značenia sa káble CYKYLo označovali ako CYYP.


Káble CYKYLo (ploché)

Podrobný popis a cenu zobrazíte kliknutím na konkrétny prvok.

Niečo vám tu chýba? Pozrite si kompletnú ponuku CYKYLo káblov v e-shope.

c38e041d

Články o kábloch CYKYLo (plochých)

Návrat hore