CGSG, CGTG, CGLG káble

CGLG CGSG CGTG káble

Káble CGSG, CGTG a CGLG spoznáte podľa mäkkej čiernej gumovej izolácie (z kaučukového vulkanizátu). Majú zlanené medené vodiče (lankové), čo im spolu s izoláciou prepožičiava mimoriadnu ohybnosť. 

Izolácia je odolná voči vlhkosti i slnečnému žiareniu, káble teda môžete použiť aj vonku. Gumová izolácia však časom degraduje, preto by ste nemali gumové káble CGSG, CGTG a CGLG ukladať na neprístupné miesta (žľaby, do steny, do zeme). Okrem toho majú rôzne využitie – napr. na napájanie elektrospotrebičov, prístrojov, strojov, ale napr. aj v priemysle, poľnohospodárstve či ako dočasné rozvody na staveniskách (pozri typy nižšie).

CGLG káble

CGLG káble znesú iba ľahké mechanické namáhanie, sú vhodné ako napájacie káble pre elektrospotrebiče, malé zariadenia či prístroje, a to predovšetkým v domácich podmienkach, kanceláriách a pod.

CGSG káble (H05RR-F alebo H05RN-F)

Kábel CGSG vydrží stredne intenzívne namáhanie. Používajú sa ako prívody pre ručné náradie, spotrebiče či stroje. Sú vhodné pre domácnosti, kancelárie a ľahké priemyselné prevádzky. Podľa nového harmonizovaného značenia sa označujú aj skratkami H05RR-F alebo H05RN-F.

CGTG káble (H07RN-F)

Káble CGTG sú určené do náročného prostredia, keďže znesú aj intenzívne mechanické zaťaženie. Môžete ich bez obáv použiť v priemysle, poľnohospodárskych prevádzkach či na staveniskách. Tam môžu napájať svietidlá, elektromotory, výťahy, ohrievače atď. Podľa nového harmonizovaného značenia sa označujú aj skratkou H07RN-F.


CGSG, CGTG, CGLG káble

Podrobný popis a cenu zobrazíte kliknutím na konkrétny prvok.

Niečo vám tu chýba? Pozrite si na Heuréke kompletnú ponuku CGSG káblov v e-shope.

c38e041d

Články o kábloch CGSG, CGTG, CGLG

Zatiaľ tu nie sú žiadne články.

Návrat hore