─îl├ínok: V-TAC recenzie a sk├║senosti z├íkazn├şkov so zna─Źkou

V-TAC LED, svietidl├í, reflektory a in├ę: recenzie a sk├║senosti z├íkazn├şkov

V-TAC je zna─Źka LED, svietidiel, reflektorov, sol├írnych panelov ─Źi drobnej elektroniky. Nezatracujte ju vopred len preto, ┼że je z┬á─î├şny ÔÇô pozrite si skuto─Źn├ę z├íkazn├şcke recenzie a┬ásk├║senosti s┬áV-TAC a┬ámo┼żno v├ís prekvap├ş, ak├Ż v├Żhodn├Ż pomer cena/v├Żkon pon├║ka.

Michal Toma

Článok pripravil: Michal Toma

Odkia─ż m├ím inform├ície?

Aby som sa dostal k inform├íci├ím o svietidl├ích a ─Ćal┼í├şch v├Żrobkoch zna─Źky V-TAC, pre┼íiel som mno┼żstvo e-shopov, porovn├íva─Źov cien, diskusn├Żch skup├şn a odborn├Żch f├│r. Takisto som sa op├Żtal nieko─żk├Żch svojich zn├ímych ÔÇô elektrik├írov, ak├ę maj├║ s V-TAC sk├║senosti.  

Je V-TAC Europe iba ─Ćal┼íia ÔÇ×─î├şna”?

ÔÇ×Zase ─Ćal┼í├ş ─Ź├şnsky ┼ímejd, ─Źo je na ┼łom tak├ę ├║┼żasn├ę?ÔÇť

Ak by ste sa ma op├Żtali t├║to ot├ízku, v├┤bec by som sa v├ím ne─Źudoval. Slovensk├Ż aj Eur├│psky trh u┼ż d├ívno zaplavuje balast z ─Ź├şnskych tov├írn├ş vyr├íban├Ż za dumpingov├ę ceny, ktor├Ż skuto─Źne nevydr┼ż├ş dlho. 

├üno, aj V-TAC je ─Ź├şnsky v├Żrobca, hoci sa to sna┼ż├ş maskova┼ą ÔÇô pod─ża m┼ła ├║plne zbyto─Źne. Kto nem├í predsudky, u┼ż d├ívno vie, ┼że aj ─î├ş┼łan dok├í┼że vyrobi┼ą kvalitnej┼í├ş v├Żrobok, len to proste treba zaplati┼ą.┬á

Zna─Źka V TAC vznikla v roku 2009 a v s├║─Źasnosti p├┤sob├ş v 70 krajin├ích po celom svete. Eur├│pska ─Źas┼ą sa naz├Żva V-TAC Europe a m├í centr├ílu v Sofii v Bulharsku.

Vo svojom portf├│liu maj├║ vy┼íe 4 500 produktov ÔÇô najprv to boli LED svietidl├í a sveteln├ę zdroje ako ┼żiarovky, trubice ─Źi p├ísy. Nesk├┤r sa pridal aj elektroin┼ítala─Źn├Ż materi├íl ─Źi elektronika (z├ísuvky, ventil├ítory, nap├íjacie adapt├ęry, powerbanky, reproduktory). 

─Äalej nasledovala smart elektronika ako smart osvetlenie, smart z├ísuvky, kamery, stmieva─Źe, robotick├ę vys├íva─Źe a sol├írne (fotovoltick├ę) panely, fotovoltick├ę bat├ęrie a ─Ćal┼íie komponenty pre fotovoltick├ę elektr├írne.

Zauj├şmavosti o zna─Źke V-TAC:

 • na v├Żvoji svietidiel spolupracuje s firmou Samsung, ktor├í dod├íva LED ─Źipy, 
 • smart elektroniku vyr├íba v spolupr├íci so zna─Źkou Tuya,
 • v Bulharskej Sofii m├í centr├ílu a skladov├ę priestory s rozlohou 42 000 m2, ─Źo je ve─żkos┼ą takmer 7 futbalov├Żch ihr├şsk,
 • s├║─Źas┼ąou centr├íly V-TAC je aj vlastn├ę testovacie laborat├│rium,
 • v┬ároku 2016 vst├║pila na Lond├Żnsku burzu a┬ádosiahla tr┼żby 100 mili├│nov dol├írov.
Video z┬áeur├│pskeho sk├║┼íobn├ęho laborat├│ria V-TAC v┬áSofii.

Sortiment produktov V TAC

Z uveden├ęho vid├şte, ┼że vo V TAC zvolili tro┼íku in├Ż pr├şstup ako r├┤zni ─Ź├şnski no-name v├Żrobcovia. 

V┼íetky ich v├Żrobky pred├ívan├ę v┬áEur├│pe sp─║┼łaj├║ eur├│pske normy a┬ás├║ testovan├ę pre pou┼żitie na na┼íom trhu. A┬ána rozdiel od nezn├ímych v├Żrobcov k┬ánim dod├ívaj├║ podrobn├║ dokument├íciu vr├ítane certifik├ítov ─Źi energetick├ęho ┼ít├ştku (n├íjdete ju na ich str├ínke).┬á

Produkty V-TAC s├║ rozdelen├ę do 4 hlavn├Żch kateg├│ri├ş:

V-TAC LED Light

V┬ákateg├│rii V-TAC LED Light n├íjdete v┼íetky produkty t├Żkaj├║ce sa osvetlenia a┬áV-TAC svietidl├í.┬á

Patr├ş sem napr. V-TAC LED panel, ktor├Ż rovnomerne osvetl├ş v├Ą─Ź┼íiu plochu ─Źi V-TAC reflektor ÔÇô ─Źi u┼ż nap├íjan├Ż zo siete alebo sol├írny.┬á

─Äalej tu n├íjdete aj ┼żiarovky ─Źi LED trubice, pri─Źom mnoh├ę z┬ánich pou┼ż├şvaj├║ LED ─Źipy zna─Źky Samsung (to plat├ş aj pre mnoh├ę LED panely).

V-TAC Smart

Kateg├│riu V-TAC smart tvoria desiatky typov produktov ako kamery, senzory, bezdr├┤tov├ę z├ísuvky ─Źi ─Ćal┼íie prvky pre smart dom├ícnos┼ą ovl├ídan├║ na dia─żku. Okrem toho sem patria aj bezdr├┤tov├ę reproduktory, sl├║chadl├í, smart ┼żiarovky, robotick├ę vys├íva─Źe, nab├şja─Źky a dr┼żiaky na smartf├│ny, adapt├ęry a ─Ćal┼íie desiatky druhov drobnej elektroniky.

V-TAC Solar panel a battery

V┬ákateg├│rii V-TAC Solar panel n├íjdete fotovoltick├ę panely V-TAC sl├║┼żiace na v├Żrobu elektriny zo slnka. Ponuku tvoria najm├Ą ve─żk├ę panely s┬áv├Żkonom 400 a┼ż 600┬áW, z┬áktor├Żch sa skladaj├║ fotovoltick├ę elektr├írne pre domy, ale aj administrat├şvne ─Źi priemyseln├ę budovy.

Okrem nich pon├║ka V-TAC aj fotovoltick├ę bat├ęrie a┬á─Ćal┼íie pr├şslu┼íenstvo pre fotovoltiku.┬á

V-TAC Electrical

z├ísuvky, adapt├ęry, k├íblov├ę pr├şchytky, ventil├ítory, germic├şdne lampy, senzory ─Źi oloven├ę bat├ęrie ur─Źen├ę napr├şklad na z├ílohovanie mal├Żch zariaden├ş pri v├Żpadku elektriny.

V-TAC Katal├│g

V sortimente zna─Źky V-TAC n├íjdete tis├şcky produktov zoraden├Żch do desiatok kateg├│ri├ş. Pozrite si V-TAC katal├│g produktov v e-shope:

─îo hovoria o V-TAC recenzie a sk├║senosti z├íkazn├şkov

Sk├║sen├ş elektrik├íri maj├║ ─Źasto vo─Źi menej zn├ímym zna─Źk├ím predsudky. V-TAC nie je v├Żnimkou, ale ja sa im ani ne─ŹudujemÔÇŽ 

ÔÇŽlen si to predstavte:

Rob├şte niekomu elektroin┼ítal├íciu v celom dome za tis├şcky eur a o rok mus├şte rie┼íi┼ą desiatky kilometrov dlh├Ż v├Żjazd k z├íkazn├şkovi kv├┤li reklam├ícii jedn├ęho svietidla, ┼żiarovky ─Źi trubice. 

Je pochopite─żn├ę, ┼że elektrik├ír stav├ş rad┼íej na osved─Źen├ę zna─Źky ako napr. OSRAM. Je to pre┼łho ekonomicky v├Żhodnej┼íie, ak teda rozpo─Źet klienta dovol├ş k├║pi┼ą tak├ęto drah┼íie zna─Źky.

Napriek tomu sa n├íjdu medzi elektrik├írmi tak├ş, ktor├ş zna─Źku V TAC chv├ília ÔÇô rovnak├ę je to aj medzi ÔÇ×be┼żn├ŻmiÔÇť ─żu─Ćmi. 

─îo sa t├Żka recenzi├ş, po─Źet t├Żch negat├şvnych je pr├íve┼że prekvapivo n├şzky, ─Źo som ne─Źakal.

Pos├║─Ćte sami, recenzie a sk├║senosti so zna─Źkou V-TAC som rozdelil pod─ża zdrojov. 

Poznámka:

Ide o screenshoty recenzi├ş s r├┤znymi d├ítumami poskladan├ę do jedn├ęho obr├ízka. 

Men├í a fotografie som skryl kv├┤li ochrane osobn├Żch ├║dajov. Ak sa chcete presved─Źi┼ą o recenzi├ích na vlastn├ę o─Źi, nie je ni─Ź jednoduch┼íie ako klikn├║┼ą na prilo┼żen├ę odkazy pri ka┼żdej recenzii.

201 z 206 pozit├şvnych recenzi├ş V-TAC na Heureka.sk

V┬ánajzn├ímej┼íom porovn├íva─Źi cien Heureka.sk, kde n├íjdete asi najv├Ą─Ź┼í├ş po─Źet recenzi├ş na v┼íetko mo┼żn├ę, maj├║ produkty V-TAC celkovo 206 recenzi├ş. 201 je pozit├şvnych a┬áiba 5 negat├şvnych. Vych├ídza to teda na hodnotenie 97,6┬á% (nie je to tam uveden├ę, spo─Ź├ştal som to).

­čĹŹ Pou┼ż├şvatelia chv├ília:

 • pekn├Ż dizajn,
 • vysok├Ż v├Żkon, 
 • ─Źasto vy┼í┼íia svietivos┼ą, ne┼ż ─Źakali,
 • vynikaj├║ca cena.

­čĹÄ Pou┼ż├şvate─żom sa nep├í─Źi:

 • ob─Źas pr├şde vadn├Ż kus, ale e-shopy bez probl├ęmov vymie┼łaj├║ a kvalita sa st├íle zlep┼íuje,
 • v tesnej bl├şzkosti niektor├Żch svietidiel po─Źu┼ą jemn├ę bzu─Źanie od zdroja, ale iba ak je v miestnosti ├║pln├ę ticho.
Recenzie a sk├║senosti s produktmi V-TAC od z├íkazn├şkov na Heureka.sk (screenshot).
Recenzie a sk├║senosti s produktmi V-TAC od z├íkazn├şkov na Heureka.sk.

Ak chcete, pozrite si hodnotenia jednotliv├Żch produktov V-TAC na Heureka.sk.

V-TAC na diskusnom f├│re Svetelektro.com

N├ízory na svietidl├í V-TAC s├║ v diskusi├ích na Svetelektro.com v├Ą─Ź┼íinou pozit├şvne. Amat├ęrski aj profesion├ílni elektrotechnici vyzdvihuj├║ dlh├║ ┼żivotnos┼ą a kvalitn├ę ─Źipy Samsung ÔÇô svietia im aj 6 ─Źi 8 rokov. Na sol├írne panely V-TAC nie s├║ v┬ádiskusii n├ízory.

­čĹŹ Pou┼ż├şvatelia chv├ília:

 • dlh├í ┼żivotnos┼ą, po 6 a┼ż 8 rokov ┼żiadny probl├ęm,
 • kvalitn├ę LED ─Źipy Samsung,
 • lep┼í├ş pomer cena/v├Żkon ako pri konkurencii (aj z t├Żch zvu─Źnej┼í├şch zna─Źiek).

­čĹÄ Pou┼ż├şvate─żom sa nep├í─Źi:

 • negat├şvne n├ízory som na Svetelektro.com nena┼íiel.
Recenzie a skúsenosti s produktmi V-TAC od elektrikárov a elektrotechnikov v diskusnom fóre Svetelektro.com (screenshot).
Recenzie a skúsenosti s produktmi V-TAC od elektrikárov a elektrotechnikov v diskusnom fóre Svetelektro.com.

Sk├║senosti s V-TAC od profi elektrik├írov vo Facebook skupine Elektrikari

Niektor├ş elektrik├íri vo FB skupine Elektrikari uv├ídzaj├║, ┼że montuj├║ svietidl├í a reflektory V-TAC z├íkazn├şkom. Vyzdvihuj├║ dobr├║ cenu a minimum reklam├íci├ş. Tu dod├ím, ┼że to nemus├ş znamena┼ą, ┼że sa ni─Ź nepokazilo ÔÇô z├íkazn├şkom sa to mo┼żno nie v┼żdy chcelo rie┼íi┼ą. Niektor├ş elektrik├íri pou┼ż├şvaj├║ a in┼ítaluj├║ svietidl├í V-TAC aj 5 ─Źi 9 rokov. 

In├ş V-TAC pova┼żuj├║ za ÔÇ×DaciuÔÇť medzi svietidlami, tj. v├Żrobok, ktor├Ż je funk─Źn├Ż, ale nem├í tak├ę parametre ako svietidl├í ─Źi ┼żiarovky zvu─Źnej┼í├şch zna─Źiek (ktor├ę by sme v r├ímci tohto prirovnania zo sveta ├íut mohli pova┼żova┼ą za Audi ─Źi Mercedes).

­čĹŹ Pou┼ż├şvatelia chv├ília:

 • dlh├í ┼żivotnos┼ą, svietia aj po 5 ─Źi 9 rokoch silno,
 • minimum reklam├íci├ş,
 • spo─żahliv├ę aj na mont├í┼ż z├íkazn├şkom.

­čĹÄ Pou┼ż├şvate─żom sa nep├í─Źi:

 • hor┼íie parametre ako pri konkurencii (ÔÇ×DaciaÔÇť medzi svietidlami), ─Źo v┼íak niekomu m├┤┼że sta─Źi┼ą.
Sk├║senosti so zna─Źkou V TAC od elektrik├írov vo Facebook skupine Elektrikari.
Sk├║senosti so zna─Źkou V TAC od elektrik├írov vo Facebook skupine Elektrikari (screenshot).

Skúsenosti s V-TAC na stavebnom fóre Modrastrecha.sk

Na diskusnom f├│re Modrastrecha venovanom stavbe domu s├║ n├ízory na svietidl├í V-TAC cca neutr├ílne. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia ich pova┼żuj├║ za bezprobl├ęmov├ę, in├ş vy─Ź├ştaj├║ poruchovos┼ą a┬árad┼íej odpor├║─Źaj├║ investova┼ą do zn├ímej┼í├şch zna─Źiek, ke─Ć┼że ich cena za posledn├ę roky takisto klesla.

­čĹŹ Pou┼ż├şvatelia chv├ília:

 • dobr├í kvalita ÔÇô n├şzka poruchovos┼ą,
 • bezprobl├ęmov├í prev├ídzka aj po 3 rokoch.

­čĹÄ Pou┼ż├şvate─żom sa nep├í─Źi:

 • rad┼íej investova┼ą do zvu─Źnej┼í├şch zna─Źiek, ktor├ę tie┼ż postupne zlac┼łuj├║.
Sk├║senosti s produktmi V-TAC od stavebn├şkov a elektrik├írov v diskusnom f├│re Modrastrecha.sk (screenshot).
Sk├║senosti s produktmi V-TAC od stavebn├şkov a elektrik├írov v diskusnom f├│re Modrastrecha.sk.

Z├íkazn├şcke recenzie V-TAC na Amazone

Na Amazone n├íjdete od V-TAC vy┼íe 1┬á000 produktov. Pri v├Ą─Ź┼íine prevl├ídaj├║ pozit├şvne recenzie, z├íkazn├şci si pochva─żuj├║ najm├Ą dizajn, cenu a┬ásiln├║ svietivos┼ą LED svietidiel a┬á┼żiaroviek. Samozrejme, n├íjdu sa aj negat├şvne recenzie, naj─Źastej┼íie je to kv├┤li chybn├ęmu kusu.

­čĹŹ Pou┼ż├şvatelia chv├ília:

 • pekn├Ż dizajn,
 • jednoduch├í mont├í┼ż,
 • n├şzka cena,
 • vysok├í svietivos┼ą a farebn├í teplota v s├║lade s ├║dajom v├Żrobcu.

­čĹÄ Pou┼ż├şvate─żom sa nep├í─Źi:

 • niektor├ę LED ┼żiarovky V-TAC s├║ pr├şli┼í ve─żk├ę, tak┼że sa nezmestia do niektor├Żch mal├Żch svietidiel,
 • ob─Źas pr├şde chybn├Ż kus a na Amazone s├║ vysok├ę poplatky za vr├ítenie.
Recenzie produktov V-TAC od z├íkazn├şkov na Amazone (screenshot).
Recenzie produktov V-TAC od z├íkazn├şkov na Amazone.

Nakupujte cez overen├Ż V-TAC shop

Tak┼że, m├í v├Żznam kupova┼ą produkty V-TAC?

Pod─ża m┼ła m├í.┬á

Nikoho v┼íak nen├║tim, chcel som v├ím zhrn├║┼ą skuto─Źn├ę sk├║senosti z├íkazn├şkov, aby ste t├Żm nemuseli zab├şja┼ą hodiny svojho ─Źasu.

Recenzie s├║ v├Ą─Ź┼íinou pozit├şvneÔÇŽ

ÔÇŽa ├║primne? Chybn├ę kusy sa n├íjdu pri ka┼żdej zna─Źke. D├┤le┼żit├í je v┼íak reakcia predajcu a jeho ochota a r├Żchlos┼ą pri vybavovan├ş reklam├ície ─Źi v├Żmeny tovaru. 

Odpor├║─Źam v├ím preto nakupova┼ą cez overen├Ż V-TAC shop ako napr├şklad e-shop CB elektro, ktor├Ż m├í na Heur├ęke 1┬á140 pozit├şvnych recenzi├ş a┬áhodnotenie 97┬á%.

Recenzie e-shopu CB Elektro na Heureka.sk.
CB Elektro m├í na Heureka.sk certifik├ít Overen├ę z├íkazn├şkmi, 1 140 pozit├şvnych a iba 99 negat├şvnych recenzi├ş.

Zdroje inform├íci├ş a fotografi├ş:

 • V-TAC Europe,
 • CB Elektro.sk,
 • Amazon.de,
 • Svetelektro.com,
 • Heureka.sk,┬á
 • Facebook skupina Elektrikari,
 • Modrastrecha.sk.

Pridajte Komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Návrat hore