CYSY káble (H05VV-F)

CYSY káble

CYSY sú flexibilné káble určené na napájanie spotrebičov a zariadení. Spoznáte ich podľa mäkkej bielej izolácie. Majú zlanené medené vodiče (tvorené lankom), takže sú veľmi ohybné (min. polomer ohybu je 5-násobok priemeru pri priemere do 12 mm vrátane a 6-násobok pri priemere do 20 mm vrátane). Vyrábajú sa v 2, 3, 4 a 5-vodičovom prevedení. Zvládnu napätie max.300/500 V.

CYSY iba do interiéru

Káble CYSY sú vhodné do domácností, kancelárskych alebo podobných priestorov s nerizikovým prostredím. Majú strednú mechanickú odolnosť a nehodia sa do priemyslu či iných náročných podmienok. Takisto nie sú určené na použitie v exteriéroch, keďže nie sú odolné voči UV žiareniu. Nie sú odolné ani voči vysokým teplotám, takže sa nehodia na napájanie všetkých tepelných spotrebičov.

Najdôležitejšie parametre pre CYSY kábel

Prierez vodičov – Platí, že čím väčší prierez vodič má, tým má nižší odpor, a teda aj vyššiu vodivosť. Tým väčšie prúdové zaťaženie CYSY kábel znesie.

Počet vodičov – Káble CYSY sa vyrábajú s 2, 3, 4 alebo 5 vodičmi. Dvojvodičové sa používajú na napájanie spotrebičov s dvojitou izoláciou (nevodivý kryt), trojvodičové na 230 V zariadenia a 4 a 5-vodičové na trojfázové zariadenia.

Max. prúdové zaťaženie – Pre CYSY kábel sa špecifikuje iba pre uloženie na vzduchu, keďže tento typ sa nemôže ukladať do zeme.

Značenie CYSY káblov

CYSY kábel je staré označenie, v súčasnosti sa používa aj harmonizované značenie H05VV-F.

Príklad pre staré značenie:

CYSY-J 3×1,5 – obsahuje 3 vodiče s prierezom 1,5 mm2 – fázový (hnedý), neutrálny (nulák – modrý) a ochranný (žltozelený)

Nové značenie pre ten istý kábel:

H05VV-F 3G1,5 – písmeno G značí, že kábel obsahuje žltozelený ochranný vodič.


CYSY káble (H05VV-F)

Podrobný popis a cenu zobrazíte kliknutím na konkrétny prvok.

Niečo vám tu chýba? Pozrite si kompletnú ponuku CYSY káblov v e-shope.

c38e041d

Články o kábloch CYSY

Zatiaľ tu nie sú žiadne články.

Návrat hore