85 eur – bankoviek v peňaženke

Tatra banka – ako získať účet zadarmo na rok a ušetriť 84 eur (platí do 28.2.2021)

Tatra banka patrí skôr medzi tie drahšie banky a na rozdiel od iných bánk nie je také jednoduché získať osobný účet bez mesačného poplatku. Práve teraz však prebieha akcia, ktorá vám umožní získať osobný účet v Tatra banke zadarmo jednoduchým kliknutím a jeho založením v mobilnej aplikácii. Ušetriť tak môžete 84 eur ročne (7 eur mesačne) a navyše získať aj 1 % späť z nákupov platobnou kartou. V článku vám popíšem, ako na to.

Tatra banka – osobný účet a poplatky

Tatra banka, rovnako ako iné banky, ponúka niekoľko typov účtov. Bežným osobám (nepodnikateľom) je určený osobný účet, ktorý je v tomto prípade nazývaný Tatra Personal. Mesačný poplatok za účet v Tatra Banke. je 7 eur, celkovo teda zaplatíte za jeho vedenie 84 eur za rok, čo nie je zrovna málo (dokonca mám pocit, že ide o najdrahšiu banku na Slovensku). 

V balíku máte zahrnuté napr. pripísanie platieb na účet, prevodné príkazy zadané cez internet, trvalé príkazy, inkaso, vklad hotovosti na pobočke, platby kartou, výber z bankomatov Tatra Banky či voliteľné prečerpanie. Za tieto služby ďalšie poplatky neplatíte

Okrem toho ponúka Tatra banka prepracovanú a prehľadnú mobilnú aplikáciu, aplikáciu na správu kariet a online platby jednorazovou kartou, aplikáciu na platby cez VIAMO, platby smartfónmi či hodinkami a mnoho iného. Väčšina týchto inovatívnych služieb je takisto v cene balíka.

Spoplatnené sú prevodné príkazy zadané na pobočke, výbery na pobočke, vklady na váš účet treťou osobou, výber z bankomatov cudzej banky, výbery z bankomatov v zahraničí a ďalšie transakcie a úkony. 

Podmienky získania účtu v Tatra banke zadarmo

Vo februári 2021 prichystala Tatra banka akciu, pri ktorej ponúka účet bez poplatkov pre nových zákazníkov, ktorí u nich ešte nemajú otvorený osobný účet. To znamená, že za účet, ktorý by vás stál 7 eur mesačne, resp. 84 eur ročne, nezaplatíte celý rok nič. Ušetríte tak 84 eur a aj po roku môžete získať zľavu z poplatku vo výške 50 % alebo dokonca 100 %. 

Ak splníte nižšie uvedené podmienky a otvoríte si účet zadarmo, po dobu prvého roku vedenia účtu získate navyše späť 1 % platieb, ktoré vykonáte platobnou kartou (maximum je 100 eur).  

Akcia je časovo obmedzená a platí do 28.2.2021, 23.59 h.

Podmienky získania účtu zadarmo v Tatra banke:

  • musíte mať 15 rokov alebo viac,
  • potrebujete smartfón s Androidom alebo iOS, aby ste si mohli stiahnuť aplikáciu,
  • v čase otvorenia účtu nesmiete mať v Tatra Banke otvorený iný účet s balíkom Tatra Personal,
  • v období od 5.2.2021 si nesmiete zrušiť žiaden existujúci účet s balíkom Tatra Personal,
  • otvorte si tento článok v smartfóne, potom kliknite na tlačidlo „Získať účet na rok zadarmo a ušetriť 84 €“ uvedené nižšie (bez toho sa vám nárok na účet neuplatní),
  • následne sa vám zobrazí web stránka s formulárom, kde musíte vyplniť meno, priezvisko, e-mailovú adresu a posledné 4 číslice vášho rodného čísla,
  • nakoniec si musíte otvoriť účet Tatra Personal prostredníctvom mobilnej aplikácie Tatra banka (zobrazí sa vám podrobný návod a tlačidlo na stiahnutie aplikácie),
  • účet si musíte otvoriť v termíne od 5.2.2021 do 28.2.2021 – 23.59 h, inak nárok na účet zadarmo v Tatra Banke nezískate.

Chcem získať účet v Tatra banke na rok zadarmo a ušetriť 84 €

Celé znenie podmienok nájdete na tomto odkaze (PDF súbor).


Ako získať účet bez poplatkov v Tatra banke, ak už máte účet otvorený

V prípade, že už máte v Tatra Banke otvorený účet, môžete získať 50 % alebo 100 % zľavu z mesačného poplatku. Ušetriť tak môžete 42, resp. 84 eur ročne. 

V niektorých bankách na to stačí, aby ste prijali na účet každý mesiac platby v určitom objeme (výplata, dôchodok a pod.). U Tatry je to však zložitejšie a na prijatých platbách nezáleží.

V Tatra banke môžete získať účet zadarmo viacerými spôsobmi:

Ak máte do 26 rokov a študujete – Získavate účet bez poplatkov. Musíte však byť študentom denného štúdia. Ak máte do 28 rokov, získavate 50 % zľavu z poplatku.

Výbermi alebo platbami pomocou inovácií 50 % zľavu môžete získať, ak uskutočníte za sledované obdobie 7 transakcií tohto typu: výber z bankomatu pomocou aplikácie Tatra banka, vykonanie platby pomocou aplikácie Tatra banka, zaslanie peňazí na tel. číslo pomocou aplikácie Tatra banka VIAMO či platba na internete pomocou aplikácie Tatra banka alebo Mobile Pay. Transakcie môžete ľubovoľne kombinovať, musíte ich však stihnúť aspoň 7 za mesiac.

Ak využívate viacero produktov – V prípade, že využívate osobný účet Tatra banke a zároveň 2 z nižšie uvedených produktov, získate 50 % zľavu z poplatku za jeho vedenie. Tú môžete skombinovať so zľavou za výbery alebo platby pomocou inovácii a získať tak 100 % zľavu. Ak využívate osobný účet v Tatra banke a zároveň 3 z nižšie uvedených produktov, získate rovno 100 % zľavu. Ide o nasledujúce produkty: hypotekárny úver, bezúčelový úver, kreditná karta, doplnkové dôchodkové sporenie, podielové fondy, investičné sporenie, cestovné poistenie, životné poistenie, poistenie majetku, poistenie splácania hypotéky, cenné papiere, business účet/živnostenský účet.

Výhody účtu zadarmo v Tatra banke

V Tatra banke mám účet už cca 12 rokov. Môžem potvrdiť, že banka je lídrom v technických inováciách. Majú skutočne prepracovaný, funkčný a rýchly internet banking (čo však nebola vždy pravda), ktorý ponúka množstvo funkcií navyše. 

Bez návštevy pobočky dokážete vybaviť veľa bežných úkonov, napr. získať spotrebný úver, kreditnú kartu, založiť si účet, zriadiť inkaso na platby s premenlivou výškou (účet za telefón), zmeniť limity na kartách a pod. Samozrejme, na zložitejšie úkony ako napr. vybavenie hypotekárneho úveru, budete musieť pobočku navštíviť. 

Tatra Banka má však pobočiek naozaj veľa, nájdete ich aj v malých mestách, pričom bankomat majú snáď v každom meste.  

Ďalšími výhodami sú platby smartfónmi, hodinkami či pomocou služby VIAMO, využiť môžete aj platby jednorazovým číslom karty a výbery z bankomatov pomocou smartfónu (nemusíte mať pri sebe kartu). 

V prípade potreby môžete kontaktovať non-stop infolinku DIALOG, na ktorej vás identifikujú pomocou vášho hlasu, nemusíte si tak pamätať žiadne heslá ani mať pri sebe kartu a čítačku ako kedysi.

Nevýhody účtu zadarmo v Tatra banke

Za ten čas, čo mám účet v Tatra banke som sa nestretol so žiadnymi významnými problémami. Nepočítam situácie ako pokazený bankomat, či technické problémy s platbami cez platobné terminály, to sa občas stane všade.

Občasné problémy som mal aj s hlasovou biometriou, tj. identifikáciou hlasu pri volaní na infolinku banky. Overenie trvá niekedy trochu dlhšie a stalo sa mi tiež, že som musel telefonovať druhý raz (ak vás to neoverí prvý raz, operátor musí ukončiť hovor).

Jedinou nevýhodou Tatra banky tak z môjho pohľadu ostávajú ich ceny. Tie sú však odrazom úrovne ich služieb a tak trochu aj daňou za značku. Ako som však už spomenul, do 28.2. 2021 ponúka Tatra banka osobný účet na rok zadarmo.

Použité zdroje:

Related Posts

None found

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ak sa prekliknete na stránku niektorého z našich partnerov a zakúpite si od neho tovar alebo služby, môžeme obdržať malú províziu. Prečítajte si detaily o financovaní webu.