85 eur – bankoviek v peňaženke

Aktualizované 28.9.2023: Tatra banka vám dá účet zadarmo na rok – Môžete ušetriť až 184 €. Musíte to však stihnúť do 15.10.2023

(aktualizované september 2023) Získať osobný účet v Tatra banke zadarmo nie je také jednoduché ako v iných bankách. Teraz však opäť prebieha akcia, vďaka ktorej ho môžete mať zadarmo na rok. Môžete tak ušetriť až 84 € a navyše získať aj 100 € cashback pri platbách kartou – dokopy teda 184 €! Prečítajte si, ako na to.

Tatra banka ponúka účet zadarmo aj v auguste 2023: ušetríte až 184 €!

Na august 2023 prichystala Tatra banka opäť akciu. Teraz môžete získať v Tatra banke účet zadarmo na rok a ušetriť tak 84 € (7 € mesačne).

A to nie je všetko, môžete získať ďalších 100 €. Stačí, ak si otvoríte účet zadarmo na základe postupu nižšie a Tatra Banka vám vráti 10 % z každej platby kartou od otvorenia účtu do 31. 12. 2023 (neplatí pre výbery z bankomatu).

Dokopy tak môžete ušetriť až 184 €!

A to je už suma, za ktorú už kúpite obstojný tablet, smartfón, bezdrôtové slúchadlá či víkendový pobyt pre dvoch s wellness. Samozrejme, je len na vás, ako ušetrených 184 € miniete. Určite s tým nebudete mať problém. 🙂

Pozor – akcia je časovo obmedzená a účet si musíte otvoriť od 25. 9. 2023 do 15. 10. 2023, 23.59 h.

Postup, ako získať účet zadarmo v Tatra banke:

 • pripravte si smartfón s Androidom alebo iOS, na ktorý sa bude sťahovať aplikácia Tatra banky,
 • v období od 3.5.2023 do 24.9. 2023 ste nesmeli mať v Tatra Banke už otvorený Účet pre modrú planétu (tj. osobný účet),
 • kliknite na tento odkaz pre otvorenie špeciálnej webovej stránky Tatra banky, môžete použiť smartfón aj počítač,
 • posuňte stránku nadol po nadpis Nechajte nám svoje kontaktné údaje a benefity sú Vaše,
 • do políčok zadajte váš e-mail a vaše telefónne číslo smartfónu s Androidom alebo iOS, na ktorý sa bude sťahovať aplikácia Tatra banky,
 • ak ste na smartfóne, môžete si aplikáciu Tatra banky, kde budete otvárať účet, priamo stiahnuť ťuknutím na odkaz AppStore (iPhone) alebo na odkaz Google Play (Android),
 • príde vám aj SMS s odkazom – môžete aplikáciu stiahnuť aj ťuknutím naň,
 • nainštalujte aplikáciu,
 • otvorte si účet v aplikácii na základe zobrazených pokynov, pri otváraní účtu uveďte rovnaké tel. číslo, na ktoré vám prišiel SMS odkaz,
 • účet si musíte otvoriť v termíne od 25. 9. 2023 do 15. 10. 2023, 23.59 h, inak nárok na účet zadarmo v Tatra Banke nezískate.

Podmienky získania účtu zdarma v Tatra banke:

 • musíte mať 20 rokov alebo viac,
 • potrebujete smartfón s Androidom alebo iOS, aby ste si mohli stiahnuť aplikáciu,
 • od 3.5.2023 do 24.9. 2023 ste nesmeli mať v Tatra Banke už otvorený Účet pre modrú planétu (tj. osobný účet),
 • v období od 25. 9. 2023 do 31. 1. 2024 si nesmiete zrušiť žiaden existujúci Účet pre modrú planétu v Tatra banke,
 • účet si musíte otvoriť po kliknutím na unikátny odkaz (alebo na oranžové tlačidlo nižšie), nie z webu Tatra banky,
 • pri otváraní účtu v aplikácii musíte zadať rovnaké tel. číslo, na aké ste dostali SMS s odkazom na aplikáciu (pozri postup vyššie),
 • účet zadarmo si musíte otvoriť v termíne od 25. 9. 2023 do 15. 10. 2023, 23.59 h, inak nárok na účet zadarmo v Tatra Banke nezískate,
 • ak chcete získať 100 € cashback, musíte platiť kartou a Tatra banka vám za platby uskutočnené do 31. 12. 2023 vráti 10 % z každej platby, maximálne 100 €.

Ako získať účet bez poplatkov v Tatra banke, ak už máte účet otvorený

Tatra banka patrí skôr medzi tie drahšie banky a na rozdiel od iných bánk nie je také jednoduché získať osobný účet bez mesačného poplatku. V niektorých bankách na to stačí, aby ste prijali na účet každý mesiac platby v určitom objeme (výplata, dôchodok a pod.). V Tatre je to však zložitejšie a na prijatých platbách nezáleží.

Aj v prípade, že už máte v Tatra Banke otvorený účet, však môžete získať 50 % alebo 100 % zľavu z mesačného poplatku. Ušetriť tak môžete 42, resp. 84 eur ročne. 

V Tatra banke môžete získať účet zadarmo viacerými spôsobmi:

Ak máte do 26 rokov a študujete – Získavate účet bez poplatkov. Musíte však byť študentom denného štúdia.

Ak máte do 28 rokov – Získavate účet za 3 € mesačne. Ak využívate ďalší produkt od Tatra banky, budete mať účet zadarmo. 

Ak využívate viacero produktov – V prípade, ak využívate 3 ďalšie produkty od Tatra banky z 3 kategórií, máte účet zadarmo. Pri 2 ďalších produktoch ho máte za 3 € mesačne, pri 1 ďalšom produkte za 5 € mesačne. Ide o nasledujúce produkty: úvery na bývanie (hypotéka), spotrebiteľské úvery, kreditná karta, doplnkové dôchodkové sporenie, podielové fondy, investičné sporenie, cestovné poistenie, úrazové poistenie, životné poistenie, celoživotné poistenie, poistenie majetku, poistenie splácania hypotéky, cenné papiere, business účet/živnostenský účet.

Tatra banka – bežný účet a poplatky

Tatra banka, rovnako ako iné banky, ponúka niekoľko typov účtov. Bežným osobám (nepodnikateľom) je určený osobný účet, ktorý je v tomto prípade nazývaný Tatra Personal Účet pre modrú planétu. Mesačné poplatky za bežný účet v Tatra Banke sú 7 €, celkovo teda zaplatíte za jeho vedenie 84 € za rok. To nie je zrovna málo, dokonca mám pocit, že ide o najdrahšiu banku na Slovensku. 

V balíku máte zahrnuté napr. pripísanie platieb na účet, prevodné príkazy zadané cez internet, trvalé príkazy, inkaso, vklad hotovosti na pobočke, platby kartou, výber z bankomatov Tatra Banky či voliteľné prečerpanie. Za tieto služby ďalšie poplatky neplatíte

Okrem toho ponúka Tatra banka prepracovanú a prehľadnú mobilnú aplikáciu, aplikáciu na správu kariet a online platby jednorazovou kartou, aplikáciu na platby cez VIAMO, platby smartfónmi či hodinkami a mnoho iného. Väčšina týchto inovatívnych služieb je takisto v cene balíka.

Spoplatnené sú prevodné príkazy zadané na pobočke, výbery na pobočke, vklady na váš účet treťou osobou, výber z bankomatov cudzej banky, výbery z bankomatov v zahraničí a ďalšie transakcie a úkony. 

Prečo účet zadarmo v Tatra banke?

V Tatra banke mám účet už cca 14 rokov. Môžem potvrdiť, že banka je lídrom v technických inováciách. Majú skutočne prepracovaný, funkčný a rýchly internet banking (čo však nebola vždy pravda), ktorý ponúka množstvo funkcií navyše. 

Bez návštevy pobočky dokážete vybaviť veľa bežných úkonov, napr. získať spotrebný úver, kreditnú kartu, založiť si účet, zriadiť inkaso na platby s premenlivou výškou (účet za telefón), zmeniť limity na kartách a pod. Samozrejme, na zložitejšie úkony ako napr. vybavenie hypotekárneho úveru, budete musieť pobočku navštíviť. 

Tatra Banka má však pobočiek naozaj veľa, nájdete ich aj v malých mestách, pričom bankomat majú snáď v každom meste.  

Ďalšími výhodami sú platby smartfónmi, hodinkami či pomocou služby VIAMO, využiť môžete aj platby jednorazovým číslom karty a výbery z bankomatov pomocou smartfónu (nemusíte mať pri sebe kartu). 

V prípade potreby môžete kontaktovať non-stop infolinku DIALOG, na ktorej vás identifikujú pomocou vášho hlasu, nemusíte si tak pamätať žiadne heslá ani mať pri sebe kartu a čítačku ako kedysi.

Nevýhody účtu zadarmo v Tatra banke

Za ten čas, čo mám účet v Tatra banke som sa nestretol so žiadnymi významnými problémami. Nepočítam situácie ako pokazený bankomat, či technické problémy s platbami cez platobné terminály, to sa občas stane všade.

Občasné problémy som mal aj s hlasovou biometriou, tj. identifikáciou hlasu pri volaní na infolinku banky. Overenie trvá niekedy trochu dlhšie a stalo sa mi tiež, že som musel telefonovať druhý raz (ak vás to neoverí prvý raz, operátor musí ukončiť hovor).

Jedinou nevýhodou Tatra banky tak z môjho pohľadu ostávajú ich ceny. Tie sú však odrazom úrovne ich služieb a tak trochu aj daňou za značku. Ako som však už spomenul, do 15. 10. 2023 ponúka Tatra banka osobný účet na rok zadarmo.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Návrat hore