85 eur – bankoviek v peňaženke

Tatra banka vám dá účet zadarmo na 3 roky (ušetríte 252 €) + 30 € na účet. Musíte to však stihnúť do 30.4.2023

(aktualizované v apríli 2023) Získať osobný účet v Tatra banke zadarmo nie je také jednoduché ako v iných bankách. Práve teraz však prebieha akcia, vďaka ktorej ho môžete mať zadarmo na 2 až 3 roky. Celkovo tak môžete ušetriť až 252 € (7 € mesačne) a navyše získať aj 30 € priamo na účet. Prečítajte si, ako na to.

Tatra banka ponúka účet zadarmo aj v apríli 2023

Aj na apríl 2023 prichystala Tatra banka predvianočnú akciu. Teraz môžete získať účet zadarmo na 2 roky a ušetriť tak 168 € (7 € mesačne).

Ak si prenesiete účet z inej banky, získate zadarmo ďalší rok. Dokopy tak ušetríte na poplatkoch za 36 mesiacov 252 €. To je už celkom slušná suma, za ktorú si kúpite napr. smartfón nižšej strednej triedy.

A to nie je všetko, môžete získať ďalších 30 €. Stačí, ak si otvoríte účet zadarmo na základe postupu nižšie a Tatra Banka vám peniaze pripíše priamo na novootvorený účet.

Pozor – akcia je časovo obmedzená a platí od 12. 4. 2023 do 30. 4. 2023, 23.59 h.

Postup, ako získať účet zadarmo v Tatra banke:

 • pripravte si smartfón s Androidom alebo iOS, na ktorý sa bude sťahovať aplikácia Tatra banky,
 • v čase otvorenia účtu nesmiete mať v Tatra Banke už otvorený Účet pre modrú planétu (tj. osobný účet),
 • kliknite na tento odkaz pre otvorenie špeciálnej webovej stránky Tatra banky, môžete použiť smartfón aj počítač,
 • posuňte stránku nadol a kliknite/ťuknite na tlačidlo Chcem si otvoriť účet >,
 • následne sa vám zobrazí políčko pre zadanie telefónneho čísla,
 • do políčka zadajte (vaše) telefónne číslo smartfónu s Androidom alebo iOS, na ktorý sa bude sťahovať aplikácia Tatra banky,
 • príde vám SMS s odkazom – ťuknite naň a smartfón vás presmeruje do obchodu s aplikáciami,
 • nainštalujte aplikáciu,
 • otvorte si účet v aplikácii na základe zobrazených pokynov, pri otváraní účtu uveďte rovnaké tel. číslo, na ktoré vám prišiel SMS odkaz,
 • účet si musíte otvoriť v termíne od 12. 4. 2023 do 30. 4. 2023, 23.59 h, inak nárok na účet zadarmo v Tatra Banke nezískate.

Podmienky získania účtu zdarma v Tatra banke:

 • musíte mať 20 rokov alebo viac,
 • potrebujete smartfón s Androidom alebo iOS, aby ste si mohli stiahnuť aplikáciu,
 • v čase otvorenia účtu zadarmo nesmiete mať v Tatra Banke už otvorený Účet pre modrú planétu (tj. osobný účet),
 • v období od 12. 4. 2023 si nesmiete zrušiť žiaden existujúci účet s balíkom Tatra Personal,
 • účet si musíte otvoriť po kliknutím na unikátny odkaz, nie z webu Tatra banky,
 • pri otváraní účtu v aplikácii musíte zadať rovnaké tel. číslo, na aké ste dostali SMS s odkazom na aplikáciu (pozri postup vyššie),
 • účet zadarmo si musíte otvoriť v termíne od 12. 4. 2023 do 30. 4. 2023, 23.59 h, inak nárok na účet zadarmo v Tatra Banke nezískate,
 • ak chcete získať k 24 mesiacom ďalších 12 mesiacov bez poplatkov za účet, musíte požiadať o presun účtu vo vašej pôvodnej banke do 30 dní od otvorenia účtu zadarmo v Tatra banke.

Ako získať účet bez poplatkov v Tatra banke, ak už máte účet otvorený

Tatra banka patrí skôr medzi tie drahšie banky a na rozdiel od iných bánk nie je také jednoduché získať osobný účet bez mesačného poplatku. V niektorých bankách na to stačí, aby ste prijali na účet každý mesiac platby v určitom objeme (výplata, dôchodok a pod.). V Tatre je to však zložitejšie a na prijatých platbách nezáleží.

Aj v prípade, že už máte v Tatra Banke otvorený účet, však môžete získať 50 % alebo 100 % zľavu z mesačného poplatku. Ušetriť tak môžete 42, resp. 84 eur ročne. 

V Tatra banke môžete získať účet zadarmo viacerými spôsobmi:

Ak máte do 26 rokov a študujete – Získavate účet bez poplatkov. Musíte však byť študentom denného štúdia. Ak máte do 28 rokov, získavate 50 % zľavu z poplatku.

Výbermi alebo platbami pomocou inovácií 50 % zľavu môžete získať, ak uskutočníte za sledované obdobie 7 transakcií tohto typu: výber z bankomatu pomocou aplikácie Tatra banka, vykonanie platby pomocou aplikácie Tatra banka, zaslanie peňazí na tel. číslo pomocou aplikácie Tatra banka VIAMO či platba na internete pomocou aplikácie Tatra banka alebo Mobile Pay. Transakcie môžete ľubovoľne kombinovať, musíte ich však stihnúť aspoň 7 za mesiac.

Ak využívate viacero produktov – V prípade, že využívate osobný účet Tatra banke a zároveň 2 z nižšie uvedených produktov, získate 50 % zľavu z poplatku za jeho vedenie. Tú môžete skombinovať so zľavou za výbery alebo platby pomocou inovácii a získať tak 100 % zľavu. Ak využívate osobný účet v Tatra banke a zároveň 3 z nižšie uvedených produktov, získate rovno 100 % zľavu. Ide o nasledujúce produkty: hypotekárny úver, bezúčelový úver, kreditná karta, doplnkové dôchodkové sporenie, podielové fondy, investičné sporenie, cestovné poistenie, životné poistenie, poistenie majetku, poistenie splácania hypotéky, cenné papiere, business účet/živnostenský účet.

Tatra banka – bežný účet a poplatky

Tatra banka, rovnako ako iné banky, ponúka niekoľko typov účtov. Bežným osobám (nepodnikateľom) je určený osobný účet, ktorý je v tomto prípade nazývaný Tatra Personal Účet pre modrú planétu. Mesačné poplatky za bežný účet v Tatra Banke sú 7 €, celkovo teda zaplatíte za jeho vedenie 84 € za rok. To nie je zrovna málo, dokonca mám pocit, že ide o najdrahšiu banku na Slovensku. 

V balíku máte zahrnuté napr. pripísanie platieb na účet, prevodné príkazy zadané cez internet, trvalé príkazy, inkaso, vklad hotovosti na pobočke, platby kartou, výber z bankomatov Tatra Banky či voliteľné prečerpanie. Za tieto služby ďalšie poplatky neplatíte

Okrem toho ponúka Tatra banka prepracovanú a prehľadnú mobilnú aplikáciu, aplikáciu na správu kariet a online platby jednorazovou kartou, aplikáciu na platby cez VIAMO, platby smartfónmi či hodinkami a mnoho iného. Väčšina týchto inovatívnych služieb je takisto v cene balíka.

Spoplatnené sú prevodné príkazy zadané na pobočke, výbery na pobočke, vklady na váš účet treťou osobou, výber z bankomatov cudzej banky, výbery z bankomatov v zahraničí a ďalšie transakcie a úkony. 

Prečo účet zadarmo v Tatra banke?

V Tatra banke mám účet už cca 14 rokov. Môžem potvrdiť, že banka je lídrom v technických inováciách. Majú skutočne prepracovaný, funkčný a rýchly internet banking (čo však nebola vždy pravda), ktorý ponúka množstvo funkcií navyše. 

Bez návštevy pobočky dokážete vybaviť veľa bežných úkonov, napr. získať spotrebný úver, kreditnú kartu, založiť si účet, zriadiť inkaso na platby s premenlivou výškou (účet za telefón), zmeniť limity na kartách a pod. Samozrejme, na zložitejšie úkony ako napr. vybavenie hypotekárneho úveru, budete musieť pobočku navštíviť. 

Tatra Banka má však pobočiek naozaj veľa, nájdete ich aj v malých mestách, pričom bankomat majú snáď v každom meste.  

Ďalšími výhodami sú platby smartfónmi, hodinkami či pomocou služby VIAMO, využiť môžete aj platby jednorazovým číslom karty a výbery z bankomatov pomocou smartfónu (nemusíte mať pri sebe kartu). 

V prípade potreby môžete kontaktovať non-stop infolinku DIALOG, na ktorej vás identifikujú pomocou vášho hlasu, nemusíte si tak pamätať žiadne heslá ani mať pri sebe kartu a čítačku ako kedysi.

Nevýhody účtu zadarmo v Tatra banke

Za ten čas, čo mám účet v Tatra banke som sa nestretol so žiadnymi významnými problémami. Nepočítam situácie ako pokazený bankomat, či technické problémy s platbami cez platobné terminály, to sa občas stane všade.

Občasné problémy som mal aj s hlasovou biometriou, tj. identifikáciou hlasu pri volaní na infolinku banky. Overenie trvá niekedy trochu dlhšie a stalo sa mi tiež, že som musel telefonovať druhý raz (ak vás to neoverí prvý raz, operátor musí ukončiť hovor).

Jedinou nevýhodou Tatra banky tak z môjho pohľadu ostávajú ich ceny. Tie sú však odrazom úrovne ich služieb a tak trochu aj daňou za značku. Ako som však už spomenul, do 28.2. 2021 ponúka Tatra banka osobný účet na rok zadarmo.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *